محکومیت اقدام وزیر صهیونیست در قدس به آلمان رسید

سخنگوی وزارت خارجه آلمان تعرض وزیر امنیت داخلی جدید رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را تحریک‌آمیز خواند.

محکومیت اقدام وزیر صهیونیست در قدس به آلمان رسید

به گزارش گروه بین‌الملل بچه های خاکریز، یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان چهارشنبه (چهارم ژانویه) تعرض وزیر امنیت داخلی جدید رژیم صهیونیستی به محوطه مسجدالاقصی را تحریک‌آمیز خواند و گفت برلین اقدامات یکجانبه که وضعیت موجود در محوطه مسجدالاقصی در قدس را به خطر می‌اندازد، رد می‌کند. 

به گزارش رویترز، او در نشست خبری دولت گفت: انتظار داریم دولت (کابینه افراطی نتانیاهو) جدید اسرائیل به ادامه روش آزمایش شده اطراف مکان‌های مقدس در اورشلیم (قدس اشغالی) متعهد بماند و مانع تحریکات عمدی بیشتر شود. 

صبح سه‌شنبه (سوم ژانویه) با وجود هشدارهای شدیداللحن مقاومت فلسطین در غزه درباره هرگونه تعرض «ایتمار بن گویر» (بن غُفیر) وزیر امنیت داخلی کابینه راست افراطی بنیامین نتانیاهو، وی به همراه شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست تحت تدابیر شدید امنیتی به صحن‌های مسجد الاقصی یورش بردند. 

در همین ارتباط جنبش حماس در بیانیه‌ای یورش این وزیر صهیونیست به مسجدالأقصی را اقدامی جنایتکارانه دانست و تأکید کرد که نبرد ما با دشمن صهیونیستی و کابینه افراطی آن تا نابودی اشغالگران و آزادسازی سرزمین ادامه دارد.

همچنین در پی افزایش ورود نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی، کشورهای چین و امارات خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت درباره وضعیت کرانه باختری شدند.

ایران و دولت نجات ملی یمن در صنعاء نیز  هتک حرمت مسجدالاقصی را شدیداً محکوم کردند. روز گذشته نیز وزارت امور خارجه اردن سفیر تل‌آویو در این کشور را احضار و مراتب اعتراضش درخصوص وضعیت موجود در قدس را اعلام کرد. گروه‌های فلسطینی هم خواستار توقف همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با تل‌آویو شدند.

واشنگتن نیز از طریق سفارت خود در فلسطین اشغالی، این اقدام تل‌آویو را محکوم کرد. کاخ سفید هم اعلام کرد هرگونه اقدام یکجانبه که وضع موجود را به خطر بیندازد، غیرقابل قبول خواهد بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید