البرز با کمبود ۶ هزار کلاس درس دست و پنجه نرم می‌کند

استاندال البرز با بیان اینکه اکنون البرز به ۶ هزار کلاس درس نیاز دارد، گفت: فرمانداران باید هر هفته جلسه و پیگیری میدانی داشته باشند تا شرایط لازم برای ساخت مدارس در شهرستان ها فراهم‌ شود.

البرز با کمبود ۶ هزار کلاس درس دست و پنجه نرم می‌کند

به گزارش بچه های خاکریز از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در جلسه نهضت مدرسه سازی استان که روز شنبه ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه تعداد مدارس به تفکیک محلات و شهرستان های استان مشخص است، افزود: اکنون برای رسیدن به میانگین کشور، به ۵۰۰ مدرسه با ۶ هزار کلاس درس نیاز داریم.

وی ادامه داد: با توجه به احصا نیازها، ضرورت دارد که اولویت بندی دقیقی صورت گیرد و نسبت به شناسایی اراضی مناسب و جلب مشارکت خیرین اقدام شود.

عبداللهی گفت: جای خرسندی دارد که خیرین نیک اندیش در این استان فراوان هستند و با اشراف به فقر استان در سرانه ها بویژه آموزشی و پرورشی، همراهی بسیار خوبی دارند. 

وی افزود: در خصوص ساخت ۱۰۰ مدرسه در فاز اول پیش بینی های لازم صورت گرفته و روند خوبی طی شده است. 

استاندار البرز گفت: در خصوص فاز بعدی این نهضت از ۱۰۰ مدرسه ای که برای خود تعهد ایجاد کردیم جانمایی و عملیات اجرایی ۱۲ مدرسه آغاز شده و باید این روند تسریع شود.

وی افزود: فرمانداران باید هر هفته جلسه و پیگیری میدانی داشته باشند تا شرایط لازم برای ساخت مدارس در شهرستان ها فراهم‌ شود.

عبداللهی گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و همراهی دولت محترم سیزدهم مقرر شد اعتباری حدود هزار میلیارد تومان از محل مولدسازی اموال دولت در آموزش و پرورش تامین شود و به ساخت مدارس تخصیص یابد.

وی افزود: آموزش و پرورش و مسئولان مربوطه باید برای تحقق این فرصت بزرگ، هم افزایی و پیگیری ویژه ای داشته باشند. 

استاندار البرز با تاکید بر اهمیت ایجاد فضاهای ورزشی، فرهنگی و تفریحی برای نوجوانان و جوانان، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری های این قشر را کمبود چنین امکانات مهمی دانست و از مسئولان استان خواست تا تمامی فرزندان این استان را مانند فرزندان خود ببینند و برای تامین نیازهای آنها دلسوزانه تلاش کنند.

وی افزود: اگر بتوانیم بستر تفریح، نشاط و ورزش جوانان را فراهم کنیم، قدم بزرگی در ایجاد آرامش، کاهش هیجانات کاذب، ناهنجاری ها و عصیانگری های اجتماعی آنها خواهیم برداشت. 

عبداللهی گفت: باید دست به دست هم بدهیم و با درک درستی از شرایط، برای رشد و شکوفایی جوانان بعنوان آینده سازان کشور، برنامه ریزی و تصمیم گیری کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید