آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
کمیسیون تفتیش مرکزی مجلس شهردار کابل را به دادستانی معرفی می‌کند

بچه های خاکریز: کمیسیون تفتیش مرکزی مجلس نمایندگان اعلام کرد که عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل را به اتهام فساد و عدم پاسخ‌گویی به دادستانی کل معرفی می‌کند.
عبدالحفیظ منصور، رییس کمیسیون تفتیش مرکزی امروز (چهارشنبه، ۲۰، سرطان) در یک نشست خبری در مقر این کمیسیون گفت که مکتوب معرفی سرپرست شهرداری کابل آماده شده و فردا (پنجشنبه، ۲۱ سرطان) به دادستانی کل فرستاده خواهد شد.
عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل به فساد و عدم پاسخ‌گویی به دادستانی کل متهم شده است.
آقای منصور گفت که صاحبان ۲۱۰ خانه مسکونی در دشت برچی به این کمیسیون شکایت کرده‌اند که سرپرست شهرداری کابل با آوردن تغییر در ماستر پلان یک سرک فرعی، خانه‌های آنان را زیر نقشه آورده است.
این سرک فرعی به عرض ۴۰ متر از منطقه کمپنی کابل به سمت سرک عمومی دشت ساخته خواهد شد.
آقای منصور گفت، شکایت کنندگان مدعی اند که سرپرست شهرداری کابل برخلاف قانون حاضر نیست هزینه خانه‌های آنان پرداخت کند.
او تاکید کرد، باشندگان محل ادعا دارند که سرپرست شهرداری کابل برای تغییر ماستر پلان این سرک فرعی« رشوت» دریافت کرده است.
به گفته وی، کمیسیون تفتیش مرکزی در پیوند به بررسی این موضوع، چندین بار عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل را جهت پاسخ‎گویی به این کمیسیون دعوت کرده است، اما، او حاضر به پاسخ‌گویی نشده است.
آقای منصور بیان داشت: «اعضای کمیسیون تفتیش مرکزی پس از عدم پاسخ‌گویی سرپرست شهرداری کابل را به عنوان یک شخص فاسد و قانون شکن شناخته و فیصله کرده‌اند که آقای حبیب زی را رسماً به به دادستانی کل معرفی کنند.»
این در حالی است که پیش از این نیز برخی اعضای شورای ملی از عدم پاسخ‌گویی سرپرست شهرداری کابل به این دو نهاد شکایت کرده اند.
به گفته آنان، عبدالله حبیب زی از افراد نزدیک به رییس جمهور غنی است و به همین دلیل او به سختی به کمیسیون‌های دو مجلس شورای ملی حاضر به پاسخ‌گویی می‌شود.

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  ادامه مطلب »