آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
پاکستان به گونه‌ی پایدار از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کند

بچه های خاکریز: شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه‌ی پاکستان در دیدار با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌‎ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان در اسلام‌آباد گفته است که کشورش به‌گونه‌ی پایدار از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کند.

محمد فیصل، سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی پاکستان در صفحه‌ی رسمی توییتر خود نوشته است که زلمی خلیل‌زاد روز سه‌شنبه(سیزدهم قوس) با مقام‌های نظامی و سیاسی پاکستان از جمله شاه محمود قریشی، وزیرخارجه و تهمینه جنجوا، معاون وزارت خارجه‌ی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

آقای فیصل در ادامه نوشته است: «خلیل‌زاد در دیدار با شاه محمود قریشی، بر خواست دونالد ترمپ، رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا مبنی بر همکاری پاکستان برای صلح و ثبات در افغانستان تأکید کرده که در مقابل آقای قریشی به جانب امریکا اطمینان داد که پاکستان از توافقات و گفت‌وگوها در افغانستان جنگ زده حمایت می‌کند.»

این در حالی است که زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان روز یک‌شنبه (دوم دسامبر) سومین دور سفر خود به افغانستان و کشورهای منطقه را آغاز کرد و روز سه‌شنبه به پاکستان رسید.

پیشتر از آقای خلیل‌زاد، یک هیأت هفت نفره از دفتر سیاسی طالبان در قطر به ریاست شیر‌محمد عباس استانکزی نیز به درخواست هیبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان برای مشوره در باره‌ی گفت‌وگوهای بعدی با خلیل‌زاد به پاکستان رفته است.

از سویی هم، اخیرا وزیر اطلاعات پاکستان نیز گفته است که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا در نامه‌یی به عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان برای کشانیدن طالبان به میز مذاکره درخواست کمک کرده است.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »