آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
  کاشت مو
  بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
  تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
  YourSite.Com
  تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
  YourSite.Com
  تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
  YourSite.Com
  وجود ۸۰ کیلومتر نوار مرزی مشکوک به آلودگی مین در «هویزه»

  وجود 80 کیلومتر نوار مرزی مشکوک به آلودگی مین در «هویزه»به گزارش گروه حماسه و جهاد بچه های خاکریز، «ناظم ثبوتی» فرماندار هویزه در نشست هماهنگی پاکسازی اراضی آلوده به مین که امروز (۲۶ فروردین‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۹۵ در شهرستان هویزه در یک حادثه انفجار مین یک کشاورز با گذاشتن پا روی مین قطع عضو شد. این حادثه در اراضی کشاورزی تحت تسطیح شرکت آب و خاک رخ داد. هم‌چنین در مردادماه سال گذشته یک روستایی اهل روستای بنی‌نعامه در حادثه انفجار مین قطع عضو شد.

  وی افزود: تقریبا سه دهه از پایان دوران دفاع مقدس می‌گذرد و در این سال‌ها کارهای زیادی انجام شد اما هنوز اراضی مشکوک به آلودگی به مین در هویزه وجود دارد.

  فرماندار هویزه با بیان این‌که این شهرستان۱۳۰ کیلومتر مرز آبی و خاکی دارد، گفت: در شهرستان هویزه ۸۰ کیلومتر نوار مرزی مشکوک به مین وجود دارد.

  ثبوتی بیان کرد: در گزارشی که اخیرا ارائه شد ۱۲ مورد مناطق مشکوک به آلودگی به مین را اعلام کردیم که یکی از این موارد ۸۰ کیلومتر نوار مرزی شهرستان هویزه با کشور عراق است.

  وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های شرکت‌های مختلف از جمله شرکت‌های نفتی در هویزه بیشتر شده است. در حال حاضر بیش از ۱۲۰ شرکت در شهرستان هویزه مستقر هستند و ۷۶ درصد از مناطق نفتی غرب کارون در این شهرستان قرار دارد و این آمار نشان می‌دهد که منطقه بسیار گسترده است بنابراین نیاز است توجه جدی شود تا کسانی که در این مناطق فعالیت می‌کنند دچار حادثه ای نشوند.

  انتهای پیام/ ۱۴۱

   ارسال در حدود 4 روز قبل  ادامه مطلب »