آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
نیروهای امنیتی کنترل غزنی را در دست گرفتند

بچه های خاکریز: پس از چهار روز درگیری‌ کوچه به کوچه در شهر غزنی، مقام‌های امنیتی می‌گویند که امروز (سه‌شنبه، ۲۳ اسد) کنترل کامل این شهر را در دست گرفتند و عملیات پاک‌سازی همچنان جریان دارد.

جنرال شریف یفتلی، رییس ستاد ارتش که برای رهبری نیروهای امنیتی روز گذشته به شهر غزنی رفت، می‌گوید نیروهای امنیتی شهر غزنی را به صورت کامل در کنترل دارند و پس از ختم عملیات پاک‌سازی در این شهر، عملیات در ولسوالی‌های غزنی آغاز می‌شود.

گزارش‌ها از غزنی حاکی است که از ساعت ۱۲:۰۰ شب گذشته تاکنون صدای تیراندازی به گوش نرسیده است. مردم که در خانه‌های شان گیرمانده بودند امروز به جاده‌ها برآمده و به دنبال  تأمین غذا و آب اند.

دفتر هماهنگی کمک‌های بشری سازمان ملل متحد در افغانستان روز گذشته اعلام کرد که دوا در شفاخانه ولایتی غزنی و غذای مردم رو به اتمام است.

وحیدالله کلیم‌زی، والی غزنی گفته است که وضعیت در شهر غزنی به حالت عادی برگشته و هم اکنون نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی کشور در چهار سمت مرکز شهر غزنی، مصروف تلاشی و تصفیه‌ی ساحات از حضور مخالفین مسلح‌اند.

آقای کلیم‌زی خبر داده که تا ساعات بعد شبکه‌ی مخابراتی سلام نیز فعال می‌شود. طالبان در روز نخست حمله (جمعه، ۱۹ اسد) پایه‌های شرکت‌های مخابراتی را آتش زدند. از آن روز تاکنون مخابرات در غزنی قطع است.

اختر‌محمد ابراهیمی، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله گفته که در جنگ غزنی طالبان به همکاری شبکه‌ی القاعده و گروه داعش بر این شهر حمله کردند.

والی غزنی گفته که در جنگ چهار روزه‌ی شهر غزنی ۳۰ غیرنظامی و بیش از ۱۰۰ نیروی امنیتی کشته شده‌اند. به گفته‌ی او، در این درگیری‌ها ۴۰۰ جنگ‌جوی طالب نیز کشته شده‌اند.

روز گذشته وزیران دفاع و داخله در نشست خبری مشترک گفتند که در جنگ چهار روزه‌ی غزنی حدود ۱۰۰ تن از نیروهای امنیتی، بین ۲۰ الی ۳۰ غیرنظامی و ۱۹۴ جنگ‌جوی طالب کشته شده‌اند.

تصاویر که از شهر غزنی منتشر شده نشان می‌دهد که برخی از  تأسیسات دولتی، دکان‌ها و مارکیت‌ها در آتش سوخته‌اند.

 ارسال در حدود 6 ماه قبل  ادامه مطلب »