آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
نام هفت نامزد از لیست انتخابات حذف شد بچه های خاکریز |

نام هفت نامزد از لیست انتخابات حذف شد بچه های خاکریز |
۲۶ میزان ۱۳۹۷

کمیسیون شکایات انتخاباتی با حذف نام هفت نامزد از لیست انتخابات مجلس نماینده گان اظهار داشت که تا زمان اعلام نتایج، احتمال حذف شمار دیگری از نامزدان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری بچه های خاکریز، نام هفت نامزد انتخابات مجلس نماینده گان به دلیل عدم استعفا از وظیفه دولتی، سن غیرقانونی، حبس و تابعیت بیگانه امروز (۲۶میزان) از لیست انتخابات حذف شد.

علی رضا روحانی، سخنگو و عضو کمیسیون شکایات انتخاباتی در نشست خبری اظهار داشت که شماری از نامزدان به دلیل تخلفات از لیست حذف شدند.

به گفته وی، روهينا ولى زى از ولايت ميدان وردک به علت ندادن استعفاى به موقع از وظيفه دولتی،  عبدالکريم شفق از ولايت فراه به علت محکوميت به حبس، حبيب الله غوريانى از ولايت هرات به علت محکوميت به حبس بيش از ده سال، احمدشاه سادات الحسينى از ولايت هرات به علت داشتن تابعيت ايران که با تغيير نام و تابعيت افغانستان، خود را نامزد انتخابات کرده، عبدالله ساحل از ولايت کندز به علت عدم استعفای به موقع از وظيفه، غلام نبى ساقى از ولايت غور به علت عدم استعفای به موقع از وظيفه و سميرا خيرخواه از ولايت بلخ به علت عدم داشتن سن قانونى نامزدى انتخابات به تازه گی از لیست انتخابات حذف شدند.

روحانی اظهار داشت که آرای این افراد برای نتیجه انتخابات حساب نشده و حق حضور در اتنخابات را نیز ندارند.

در عین حال، وی با تاکید بر اصل شفافیت انتخابات افزود که کمیسیون رسیده گی به شکایات انتخاباتی همواره بر برگزاری انتخابات به موقع تاکید کرده و خوشحال است که انتخابات به وقت اعلام شده برگزار می شود.

سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی تصریح کرد که عکسبرداری و فلمبرداری در زمان رای دادن تخلف است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

در عین حال، وی تاکید کرد که تا آخرین لحظه اعلام نتایج انتخابات و بعد از بررسی های صورت گرفته، احتمال خروج نام نامزدان از سوی کمیسیون وجود دارد.

گفتنی است که دو روز بعد (۲۸میزان) انتخابات مجلس نماینده گان در سراسر کشور به غیر از ولایت غزنی برگزار می شود.

انتخابات

حذف شده گان

شکایات

دید گاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد


 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »