آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
شهدای مدافع حرم نماد بارز ابراز ارادت مسلمانان به حضرت زینب کبری (س) هستند

مردم برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) جان خود و فرزندانشان را نثار کردندبه گزارش بچه های خاکریز از اهواز، آیت‌الله سید«محمدعلی موسوی‌ جزایری» امام جمعه اهواز امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا به معنای پرهیزکاری، خوف از خدا و اجتناب از گناه است.

وی افزود: برخلاف نظر و تهمت مغرضان مبنی براینکه اسلام نیمی از جامعه یعنی زنان را فراموش کرده، علمای اسلام پاسخ و تالیفات ارزشمندی داشته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان ادامه داد: مخاطب آیات بسیاری در قرآن‌کریم زنان هستند که در آن تکالیف بسیاری در زمینه‌های مختلف تعیین شده و به جایگاه زن پرداخته است. اگر مغرضان تنها بخشی از قرآن را می‌خواندند چنین سخنی بر زبان نمی‌آوردند.

وی با اشاره به ولادت حضرت زینب کبری (س) و تبریک این مناسبت به مسلمانان جهان خاطرنشان کرد: مردم به حضرت زینب (س) ارادت بسیاری دارند و برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) جان خود و فرزندانشان را نثار کردند که این برگرفته از عشق و ارادت به این بانو است.

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به این‌که در هر استانی بنا است که فیلم یکی از شهدای مدافع حرم آن استان ساخته شود، افزود: برای استان خوزستان نیز شهید «هادی کجباف» انتخاب شده است.

امام جمعه اهواز با اشاره به این‌که واژه زینب به معنای زینت پدر است، ادامه داد: القاب بسیاری برای حضرت زینب کبری (س) عنوان شده که از جمله آن می‌توان به «عقیله القریش»، عقیله بنی‌هاشم اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان خطبه از پرستاران زحمتکش تقدیر و روز پرستار را به این قشر فداکار تبریک گفت.

انتهای پیام/

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »