آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
روح‌الامین جهان جدیدی را در نقاشی آیینی به وجود آورد

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر بچه های خاکریز، آیین پایانی هفته هنر انقلاب و معرفی چهره سال هنر انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه، ۲۶ فروردین) با حضور «حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی» رئیس سازمان تبلیغات، «محسن مومنی‌شریف» رئیس حوزه هنری، «سید مسعود شجاعی طباطبایی» سرپرست معاونت هنری حوزه، «مجتبی رحماندوست»، «محمد حمزه‌زاده»، «مسعود نجابتی»، «کوروش زارعی» و «عبدالحمید قره‌داغی» با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد.

«آریا عظیمی‌نژاد» آهنگ‌ساز در ادامه این مراسم با اشاره به شخصیت «حسن روح‌الامین» کاندید چهره سال هنر انقلاب اظهار داشت: سال پیش حسن روح‌الامین با من تماس گرفت تا کارهایش را ببینم. یک روز وقتی نقاشی‌های این نقاش بزرگ را دیدم نفس در سینه ام حبس شد و قلبم تپشی مضاعف گرفت.

وی گفت: من با کسی مواجهه شدم که جهانی نزدیک با من داشت. روح‌الامین به من توضیح داد که این نقاشی‌ها را با شنیدن والبوم «ساقی سرمست» درباره عاشورا ساخته‌ام.

این آهنگ‌ساز بیان کرد: سالکان و عرفان بزرگی نیز توان دیدن تصاویری که روح‌الامین خلق کرده است را ندارند. عاشورا فرهنگی نیست که مربوط به زمان یا انقلاب ما باشد. عاشورا فرهنگی متعلق به گذشته و آینده است که ما آن را جلو می‌بریم.

عظمی‌نژاد گفت: روح‌الامین جهان جدیدی را در نقاشی آیینی ما به وجود آورد. می‌شود هنر را گونه‌ی دیگر دید و باید هنرمند مولف و هنرمندی را که طببمر نیست را از دیگر هنرمندان جدا کنیم.

انتهای پیام/ ۱۲۱

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »