آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
حمله نظامی به سوریه حمایت آشکار از تروریسم بود/ درکنار سوریه هستیم

حمله نظامی به سوریه حمایت آشکار از تروریسم بود/ درکنار سوریه هستیمبه گزارش گروه اخبار داخلی بچه های خاکریز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز (شنبه ۲۵ فروردین‌ماه) در تماس تلفنی با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه این تجاوز نقض آشکار موازین بین‌المللی از جمله منشور ملل متحد است، اظهار داشت: این تجاوز آشکار، تنها تجاوز به خاک سوریه نبوده بلکه به ثبات و استقرار کل منطقه تجاوز شده است.

رئیس جمهور حرکت تجاوزکارانه سه کشور علیه دولت و ملت سوریه را اقدامی عملی برای تقویت تروریسم در منطقه دانست و تاکید کرد: نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی یک کشور به معنای تلاش برای  ایجاد بی‌ثباتی و ناآرامی در منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت سوریه است، اظهار داشت: در شرایطی که تروریست‌ها هر روز در سوریه متحمل شکست جدید می‌شوند، این حرکت تجاوزکارانه سه کشور قطعا به معنای حمایت از این گروه‌های شکست خورده می‌باشد.

روحانی ضرورت احترام به تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه مرزهای جغرافیایی سوریه به هیچ عنوان نباید تغییر کند، افزود: همانطورکه بارها تاکید کرده‌ایم حضور هر نیروی خارجی بدون اجازه دولت سوریه در این کشور، بر خلاف قوانین بین‌المللی و نوعی تجاوز به خاک سوریه است.

رئیس جمهور اظهار داشت: هیچ دولت خارجی نمی‌تواند درباره آینده سوریه تصمیم بگیرد و تنها تصمیم‌گیر اصلی مردم سوریه هستند و جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و مردم این کشور خواهد ماند.

رئیس جمهور در ابتدای این گفت و‌گو نیز فرا رسیدن عید سعید مبعث را به دولت و ملت سوریه تبریک گفت.

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز با تبریک عید مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) تاکید کرد که این حرکت تجاوزکارانه دشمنان اثری در اراده ملت و دولت سوریه در تداوم راه مقاومت، برجای نگذاشته است و به مقاومت و ایستادگی خود در برابر تجاوزکاران و تروریست‌ها ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور سوریه با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی ملت و دولت ایران از ملت و دولت سوریه گفت: این حرکت تجاوزکارانه هیچ دستاوردی برای متجاوزان نداشته است.

وی تجاوز سه کشور غربی به خاک سوریه را فاقد دستاورد نظامی دانست و افزود: تجاوزگران پس از آنکه نتوانستند از راه‌های سیاسی به اهداف خود دست پیدا کنند، به این حرکت تجاوزکارانه که خلاف همه قوانین بین‌المللی است، دست زدند.

انتهای پیام/ ۱۵۱

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »