آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
به دنبال تشکیل جبهه مخالف متحد در مقابل ایران هستم

وزیر خارجه آمریکا: به دنبال تشکیل جبهه مخالف متحد در مقابل ایران هستمبه گزارش گروه بین‌الملل بچه های خاکریز، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید راه‌های زیادی برای به پاسخ واداشتن ایران وجود دارد و «اول از همه یک (جبهه مخالف متحد) اهمیت زیادی دارد» مسئله‌ای که به گفته وزیر خارجه آمریکا علت سفر وی به منطقه است.

مایک پامپئو که با نشریه اماراتی «نشنال» گفتگو کرده است، در ادامه اظهار داشت: «ما شرکای بزرگی در اینجا در امارات متحده عربی داریم، ما شرکای بزرگی در (بین) سعودی‌ها و بحرینی‌ها داریم، کشورهای بسیاری در حال مقابله هستند و نشان می‌دهند آنچه که از آن‌ها می‌خواهیم کاملا ساده است: ایران به یک کشور معمولی‌تر تبدیل شود.»

به گفته وزیر خارجه آمریکا، ابزارهایی که این کشور در برابر ایران استفاده می‌کند، «بسیار متنوع خواهند بود. آن‌ها اغلب (ابزارهایی) دیپلماتیک خواهند بود. شما شاهد تلاش‌های تحت هدایت آمریکا برای تحریم و بسیاری ابزارهای اقتصادی هستید». وی همچنین افزود که ایالات متحده آماده دفاع نظامی از منطقه است.

پامپئو در خصوص سخنان اخیر رئیس جمهوری ایران درباره واکنش‌ها در صورت قطع صادرات نفت، گفت: «ایالات متحده به صراحت اعلام کرده است که بابت باز ماندن راه‌های دریایی اطمینان حاصل خواهد کرد. این یک سیاست قدیمی و برقرار آمریکا است و ما آماده هستیم که از تحقق چنین مسئله‌ای اطمینان حاصل کنیم.»

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از این گفتگو، با اشاره به وضعیت یمن، در ادعایی ابراز امیدواری کرد که «نهایتا در آنجا راه‌حل سیاسی وجود داشته باشد. سازمان ملل از طریق آقای گریفیت – فرستاده ویژه در امور یمن – به سختی تلاش دارد تا این راه‌حل سیاسی به دست بیابد. اما در آخر کار، این مسئله نیازمند تلاش جهانی برای متقاعد کردن ایرانی‌ها به این مسئله است که این نوع از مداخله، این نوع از دخالت، این نوع از تشویق خشونت که به سوی کشورهای عربی خارج از یمن هدایت شده است، (برای آن‌ها حاصلی ندارد). و تمامی ابزارهایی که پیشتر توضیح دادم همان‌هایی هستند که نهایتا درباره حوثی‌ها و دیگران در یمن به کار گرفته خواهد شد تا به این نتیجه برسند که جنگ ارزش ادامه ندارد، و اینکه راه‌حل سیای بهترین گزینه برای مردم یمن است.»‌

انتهای پیام/

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  ادامه مطلب »