آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
امروز مسائل فرهنگی و اقتصادی از نیازها و دغدغه های کشور است

امروز مسائل فرهنگی و اقتصادی از نیازها و دغدغه های کشور استبه گزارش بچه های خاکریز از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین «آل هاشم» نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در بیست و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در تبریز اظهار داشت: دشمنان در پی ترویج فساد، مد و مدگرایی در جامعه هستند، از سویی قبح کار‌های خلاف را از بین می‌برند، اما آنچه می‌تواند ما را در مقابل این هجمه نگه دارد گسترش فعالیت‌های فرهنگی است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی دست به دست همدیگر در صدد تهاجم به فرهنگ ما هستند که در این هجمه بر خلاف تهاجم نظامی، قادر به دیدن دشمن نیستیم چرا که این نوع تهاجم آرام و بی سر و صدا است و زمانی از آن مطلع می‌شویم که فرهنگ جامعه دگرگون می‌شود و این امر لزوم توجه به مسائل فرهنگی را می طلبد.

وی افزود: موضوع جشنواره فرهنگ، قرآن و عترت است، امروز نیاز و دغدغه کشور دو چیز است، یکی مسائل فرهنگی و دیگری دغدغه اقتصادی که مقام معظم رهبری نیز همواره به این دو دغدغه اشاره داشته اند.

آل هاشم با اشاره به لزوم دغدغه‌مند بودن در زمینه فرهنگی گفت: یکی از مصادیق این تهاجم، مایوس کردن جوانان نسبت به آینده کشور است، یکی دیگر نیز ایجاد اختلاف بین برادران اهل تشیع و تسنن و همچنین ایجاد اختلاف در بین اقوام است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: مواد مخدری که امروز در جامعه می‌بینیم، مساله عادی نیست، پشتوانه سیاسی دارد، برای اینکه جوانان ما را از بین ببرند، متاسفانه امروزه رشد اعتیاد حتی بین بانوان بسیار خطرناک است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: این نوع جشنواره‌ها باید محتوای قوی داشته باشد که قطعا برای مبارزه با دشمنان بسیار موثر است که باید به برکات جوانان در راستای فرهنگی رشد داشته باشیم.

وی با اشاره به نقش موثر جوانان در عرصه‌های مختلف گفت: موفقیت‌های کشورمان را مدیون این جوانان هستیم.

آل هاشم ادامه داد: تنها خوب خواندن، آشنایی با مفاهیم قرآن و حفظ آن کفایت نمی‌کند بلکه باید قرآن را عمل کنیم.

وی با اشاره به دغدغه اقتصادی کشور نیز گفت: دشمن سعی می‌کند نظام اسلامی را ناکارآمد نشان دهد و القای بدی از آینده کشور داشته باشد و وضعیت بد اقتصادی را به تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران گره بزند.

نماینده، ولی فقیه در استان ادامه داد: امروز آمریکا در بحث برجام و در بحث بعد از برجام بین کشور‌های متحد خود تنها است و هیچ کدام از کشور‌های متحد، این روش آمریکا را نمی‌پسندند و تمامی این تلاش‌های دشمنان سبب می‌شود که در بحث اقتصادی و فرهنگی هوشیار‌تر باشیم.

انتهای پیام/

 ارسال در حدود 6 ماه قبل  ادامه مطلب »